Site Loader

Wybór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych nie jest wcale taką prostą sprawą. Nawet jeśli chce się postawić na dobrą markę, trzeba bardzo uważać, ponieważ na rynku występuje cały szereg tanich podróbek, które dla osób niebędących znawcami tematu mogą się wydawać łudząco podobne do oryginałów. Wybierając okulary na słońce dla siebie, trzeba zatem bardzo uważać, kupować produkty wyłącznie ze sprawdzonych źródeł i pamiętać o kilku wskazówkach.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do ochrony oczu?

Ludzie uwielbiają gadżety, w których wyglądają korzystnie. Zazwyczaj w pierwszej kolejności zwracają uwagę na to, jak dana rzecz wygląda, a nie na to, czy jest bezpieczna i funkcjonalna. W przypadku okularów przeciwsłonecznych pierwszą kwestią, którą należy sprawdzić jest filtr UV, który dany model obowiązkowo powinien posiadać. Najlepsze filtry to takie, które mają UV400, ponieważ są w stanie pochłaniać 100% szkodliwego promieniowania. W takich okularach oczy są naprawdę chronione na najwyższym poziomie. Warto wybrać ponadto okulary przeciwsłoneczne ze strony iokulary.pl z polaryzacją. Czemu służą filtry polaryzacyjne w okularach przeciwsłonecznych? Przede wszystkim, mają za zadanie odbijać refleksy światła, które zazwyczaj powstają w jasnym otoczeniu. Dzięki filtrom polaryzacyjnym poprawia się też jakość patrzenia przez okulary. Barwy stają się bardziej wyraziste i poprawia się kontrast.

Jaki kolor soczewek do okularów przeciwsłonecznych?


Dzisiejszy wybór kolorystyki soczewek jest oszałamiający, dlatego może zdezorientować początkowo klienta. Każdy kolor ma swoje zalety i dobrze jest je znać, zanim ktoś zdecyduje się na kupno konkretnego modelu. Poszczególne barwy to:

  • soczewki szare (uniwersalne i naturalne widzenie barw otoczenia, polecane są dla kierowców);
  • soczewki brązowe (oko w nich się nie męczy, gdyż poprawiają kontrast i ostrość widzenia)
  • soczewki złote, żółte lub pomarańczowe (rozjaśniają pole widzenia, sprawdzają się w warunkach półmroku i jazdy po ciemku)
  • soczewki różowe lub czerwone (pasują do delikatnego światła, chętnie noszone w godzinach porannych, gdy wstaje dzień).

Okulary przeciwsłoneczne – dodatkowe wskazówki

Aby okulary przeciwsłoneczne pasowały do danego użytkownika i nie zaburzały sztucznie proporcji twarzy, należy kierować się zasadami doboru opartymi na przeciwieństwie, czyli do okrągłej twarzy wybrać okulary prostokątne lub kwadratowe, a do twarzy kanciastej dokładnie na odwrót. Poza tym, aby okulary były trwałe i nie niszczyły się szybko jak te z przypadkowego bazarku, można postawić na znanych projektantów.

Patryk