Site Loader

Jeszcze kilka lat temu musieliśmy nakładać na zwykłe okulary korekcyjne przyciemniane szkiełka, aby móc wyjść z takimi okularami na słońce. Gdy nie mieliśmy takich nakładek, zmuszeni byliśmy zakładać na korekcyjne okulary zwykłe okulary przeciwsłoneczne albo zrezygnować z ostrości widzenia i założyć tylko zwykłe przyciemniane okulary. Teraz już koniec z takim dyskomfortem, gdyż bez problemu kupisz gotowe okulary przeciwsłoneczne korekcyjne (https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne-1123.html), uwzględniające Twoją wadę wzroku.

Czy okulary korekcyjne przeciwsłoneczne mają certyfikat?

Okulary, które dają gwarancję idealnie dopasowanych soczewek o dioptriach korygujących Twój wzrok, będą miały certyfikat. Gdy raz je założysz, przekonasz się, jak świetnie chodzi się po mieście podczas ostrego słońca w lekkich przeciwsłonecznych okularach korekcyjnych. Wszystko widzisz dokładnie, okulary stabilnie trzymają się na nosie i jednocześnie jesteś spokojny o swoje oczy, chronione przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Skorzystaj z wygody, kup okulary przeciwsłoneczne korekcyjne z certyfikatem i ciesz się twarzowymi ich modelami o odpowiednich soczewkach i filtrach. Okulary te znajdziesz w wielu wariantach. Są one z oprawkami o różnych kształtach i kolorach. Jedne z nich mają mało co widzialną wąską oprawkę, inne zaś szeroką i bardziej wymodelowaną.

Jak wybrać okulary korekcyjne przeciwsłoneczne do swojej twarzy?

Zanim zdecydujesz się na któryś z modeli okularów, przymierz oprawki przed lustrem. Sprawdź, jak w nich wyglądasz, gdy masz związane włosy, Przyjrzyj się swoim kościom policzkowym i brodzie. Jeśli oprawki okularów wyglądają proporcjonalnie względem Twojej twarzy, są one dla Ciebie.

Okulary nie powinny być ani za duże, ani za małe. Warto zwrócić uwagę na to, aby ich kształt współgrał z rysami Twojej szczęki. Jeśli nie masz pewności, czy wybrałeś dobry fason oraz rozmiar okularów, poradź się sprzedawcy z salonu optycznego, w którym właśnie oprawki te przymierzasz.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne z salonu, czy sklepu internetowego, gdzie kupować?

Zarówno stacjonarne salony optyczne, jak i markowe sklepy internetowe sprzedadzą Ci okulary, jakich potrzebujesz. Wszystko zależy od tego, czy dysponujesz czasem i jaką formą pieniędzy obracasz:

  • gotówka,
  • karta.

Za gotówkę kupisz wyłącznie offline, a za pomocą przelewu zarówno off, jak i online.

Pierwszą przymiarkę okularów warto dokonać w najbliższym salonie optycznym. Przymierz kilka fasonów, zobacz, w którym z nich jest Ci najbardziej do twarzy. Dopasuj ich wielkość i rozpiętość uchwytów usznych do swoich skroni i małżowin usznych. Okulary nie mogą się zsuwać z nosa ani przekrzywiać.

Aby to sprawdzić, potrząśnij głową, mając założone okulary. Jeżeli po tej czynności okulary nadal są na swoim miejscu, to znaczy, że ich rozmiar jest idealnie dopasowany. Jeżeli nosisz już okulary, dobrze wiesz, w jakim fasonie czujesz się najlepiej. Wybór zatem okularów ze strony internetowej przebiegnie sprawnie.

 

Patryk