Site Loader

Okazuje się, że zakup oprawek okularowych nie jest w cale taki prosty. Wiele osób przyznaje się, że obawia się tego zakupu. W pierwszej kolejności oceniamy sam kształt. Bardzo ważne dla nas jest to, aby dopasować okulary idealnie do kształtu naszej twarzy. Czasami jednak przyciąga nas do danych oprawek wykończenie lub też kolor. Jednak jeden z najważniejszych czynników to materiał, z którego nasze oprawki Max Mara ze sklepu internetowego iokulary.pl są wykonane. Od razu zaznaczyć chcemy, że na oprawkach nie warto w żadnym wypadku oszczędzać. Na pewno przekonali się o tym okularnicy, którzy postawili na materiał plastikowy. Osoby te bardzo szybko pożałowały swojej oszczędności. Marki z wyższej półki, jak wspomniana już Max Mara stosują takie materiały jak metale szlachetne, czy też acetat. Godne uwag są także oprawki tytanowe.

Właściwości okularów tytanowych

Okazuje się, że zakup oprawek okularowych nie jest w cale taki prosty

Tytan łączy zalety naprawdę wielu materiałów. Okulary tytanowe są bardzo lekkie. Dla osób, które noszą okulary korekcyjne, zmiana na oprawki tytanowe może być ulgą prawdziwą, ponieważ nawet po całym dniu noszenia nie czujemy, że mamy ja na naszym nosie. Kolejna niewątpliwa zaleta to wytrzymałość. Tytan jest najtrwalszym materiałem. Zastosowanie tytanu w optycznej branży daje rezultaty wręcz rewelacyjne. Oprawki tytanowe są nie tylko bardzo lekkie, ale także są odporne na korozję. Odporne są także na zgniatanie, upadki oraz zmieniające się temperatury.

Tytan nie powoduje alergii. Z tego właśnie powodu okulary tytanowe to świetne rozwiązanie dla wrażliwych osób. Z uwagi na swój hipoalergiczny charakter, także okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne wykonane ze stali są pokrywane nano powłoką tytanową. Jedyna wada tytanu to sam fakt, że z powodu sporem twardości nie jest on materiałem zbyt elastycznym do obróbki. Dlatego właśnie w oprawkach okularowych stosuje się czysty tytan, a nie jego stop. Domieszka innych metali pozwala na zwiększenie elastyczności i sprężystości. Jednak nie obniża to w żadnym wypadku sposobu trwałości produktu.

Jaki jest koszt tytanowych okularów?

Tytan łączy zalety naprawdę wielu materiałów

W ofercie optyków i dobrych sklepów z okularami znajdziemy oprawki tytanowe dla kobiet oraz dla mężczyzn, które kosztują tyle samo co okulary z acetatu lub też okulary metalowe. Sam stosunek jakości do ceny jest naprawdę bardzo dobry. Poza niewątpliwymi zaletami w użytkowaniu codziennym podkreślić należy wygląd elegancki takich oprawek. Z tytanu można nawet zrobić bardzo cienkie okulary, które z całą pewnością będą służyły przez naprawdę wiele, wiele lat.

Patryk