Site Loader

Mocno świecące słońce odczuwalnie męczy nasze oczy. Dlatego nawet zimą nie będzie przesadą dbanie o ochronę oczu przed działaniem promieni słonecznych, a do tego zwykle używamy specjalnych okularów. Producenci produkują szeroką gamę produktów do ochrony oczu przed słońcem. Ale nie wszystkie z nich są korzystne dla naszego zdrowia, niektóre z nich są po prostu niebezpieczne w noszeniu. Dlatego zastanowimy się, na podstawie jakich kryteriów powinieneś wybrać okulary przeciwsłoneczne.

Produkty, które nie zaszkodzą zdrowiu

Uważa się, że soczewki chroniące oczy przed promieniami słonecznymi powinny być wykonane ze szkła. Rzeczywiście, część promieniowania ultrafioletowego może zostać zatrzymana w szklanych soczewkach, ale widmo promieni typu A i B może zatrzymać tylko polimer. Dlatego zdecydowanie nie powinieneś preferować produktów ze szklanymi soczewkami. Ale jednocześnie słabej jakości produkty z Chin również nie różnią się specjalną jakością, szczególnie w przypadku modeli z plastikowymi czarnymi soczewkami. Źrenica za takimi soczewkami rozszerza się iw rezultacie jest jeszcze bardziej napromieniowana. Dlatego kupując okulary Bvlgari polimerowe, zwróć uwagę na to, jaka kategoria filtrów jest w nich zainstalowana. Takich kategorii jest w sumie pięć, zaczynając od zera, a informacja opisująca kategorię jest napisana na wkładce, którą sprzedawca musi dostarczyć wraz z produktem. Musiałeś zauważyć że przedmiotowe akcesorium może mieć soczewki w różnych kolorach. Najlepszą ochronę przed oczami zapewniają soczewki w odcieniach brązu, szarości lub zieleni.

Okulary przeciwsłoneczne to modny dodatek


Produkty, o których mowa, nie tylko chronią nasze oczy przed działaniem promieni słonecznych, ale są również modnym dodatkiem. Zgadzam się, że nikt nie będzie nosił okularów, które nie pasują do kształtu twarzy i ogólnego wizerunku osoby. Dlatego przy zakupie zwracamy szczególną uwagę na styl okularów, ich wygląd. Co więcej, często wolimy kupować produkt, który wyraźnie nie będzie przydatny dla naszego zdrowia, ale wygląda bardzo fajnie i stylowo. Jeśli chcesz kupić coś naprawdę stylowego, a także dobrego dla oczu, powinieneś zwrócić uwagę na okulary wysokiej jakości od markowych producentów. To klasyka, która zawsze będzie w modzie i z pewnością podkreśli Twój szacunek i wizerunek. Kolejną zaletą tego produktu jest to, że w przeciwieństwie do tanich produktów nie stłucze się ani nie zarysuje, czyli kupujesz okulary.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże w doborze najlepszych okularów przeciwsłonecznych idealnie dopasowanych do potrzeb.

 

Patryk