Site Loader

Posiadanie wady wzroku to dość uporczywa i niekomfortowa przypadłość. Niektórzy nie są w stanie nic przeczytać bez pomocy, inni nie widzą na dal, a jeszcze inni mają astygmatyzm. Są jednak oczywiście sposoby, aby sobie z wadą wzroku poradzić. Jaka zatem forma korekcji wzroku będzie najwygodniejsza i najlepiej się sprawdzi?

Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne to najpopularniejszy sposób na walkę z wadą wzroku. Znacznie poprawiają one komfort życia, ale też mogą stać się dodatkowym akcesorium i ciekawym elementem garderoby. Są bardzo łatwe do dopasowania i dobrania przez lekarza okulistę lub optometrystę. Jest to zdecydowanie bardzo bezpieczna oraz najczęściej wybierana przez pacjentów metoda korekcji wzroku.

Jakie okulary wybrać?

Posiadanie wady wzroku to dość uporczywa i niekomfortowa przypadłość

Obecnie na rynku można znaleźć ogromny wybór różnego rodzaju, fasonu i stylu okulary korekcyjne. Jeszcze dwadzieścia lat temu wszystkie osoby z wadą wzroku skazane były na kilka głównych wariantów. Obecnie możemy w okularach dosłownie przebierać. W wyborze szkieł można posłużyć się obecnie panującą modą i trendami, jednak lepszą opcją wydaje się wybranie okularów odpowiednich do kształtu i wielkości twarzy. Pomogą nam w tym profesjonalni pracownicy salonów optycznych, którzy chętnie doradzą i obiektywnie ocenią nasz wygląd. Z tego też względu przy wyborze oprawek warto udać się do prestiżowego sklepu i zdecydować się na znaną, dobrej jakości markę, jak na przykład Solano oprawki. Dzięki temu, okulary korekcyjne posłużą nam długie lata oraz będą odpowiednio chronić wzrok.

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to druga najpopularniejsza metoda korekcji wzroku. Wybierają ją szczególnie osoby aktywne, uprawiające sport lub takie, którym okulary zwyczajnie przeszkadzają w codziennym życiu. Dobrze założone kontakty są niewyczuwalne dla oka, dlatego cieszą się tak wielką popularnością. Jednak wybierając soczewki należy pamiętać o codziennym ich zakładaniu (co szczególnie na początku nie jest takie proste), zmienianiu i czyszczeniu. Soczewki kontaktowe nie sprawdzą się też osobom z wyjątkowo wrażliwymi i skłonnymi do zaczerwienień oczami. Warto jednak wypróbować taki sposób korekcji wzroku, zwłaszcza, że można stosować go naprzemiennie z okularami.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Obecnie na rynku można znaleźć ogromny wybór różnego rodzaju, fasonu i stylu okulary korekcyjne

Soczewki kontaktowe możemy podzielić na parę rodzajów:

  • soczewki jednodniowe – to soczewki, których używa się jednorazowo, a następnie trzeba je wyrzucić. Z pewnością jest to najbardziej higieniczna opcja, która dodatkowo nie wymaga kupna płynu do soczewek.
  • soczewki dwutygodniowe lub miesięczne – są to soczewki, które; w zależności od rodzaju; nosi się dwa tygodnie lub miesiąc, a zdejmuje na noc i przechowuje w pojemniczku zanurzone w specjalnym płynie. Zdecydowanie opcja najbardziej ekonomiczna.
  • soczewki kolorowe – są to soczewki korekcyjne, które dodatkowo zabarwiają tęczówkę na inny kolor.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku to sposób trwały oraz taki, który jako jedyny faktycznie leczy wzrok. Osoby posiadające mało skomplikowaną wadę powinny być bezproblemowo zakwalifikowane do zabiegu. Taka procedura poradzi sobie z takimi wadami jak: dalekowzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm. Zabieg polega na pewnego rodzaju modelowaniu i korygowaniu laserem przedniej warstwy rogówki. Laserowa korekcja wzroku jest w pełni bezpieczna i bardzo skuteczna.

W obecnych czasach nauka oferuje nam przeróżne sposoby na korekcję wzroku. Okulary korekcyjne, soczewki kontaktowe, a może zabieg laserowy? Wybór jest duży i z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Patryk